Która istnieje różnica między Ethereum a Bitcoinem?

Artykuł miesiąca Inne tematy Poradnik

Dzisiejszy szum wokół technologii Bitcoin, Ethereum, kryptowalut i blockchain rywalizuje z bańką w latach 90-tych. Z dużymi wolumenami ruchu i kapitalizacjami rynkowymi dla niektórych większych kryptowalut walczących z pewnymi z najkonkretniejszych międzynarodowych korporacji. Niestety, podczas gdy grupa kobiet potrafią żyć w kształcie powiedzieć, że słyszało o kryptowalutach, spory procent ludzi wciąż nie jest do celu pewien, co toż stanowi – zaś istnieje nadal dużo zdezorientowany co do Ethereum.

Jeśli chociaż trochę zajmujesz się tą dziedziną, sprawdź nasz przewodnik dla początkujących osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Czym jest Bitcoin

Najprostszym sposobem zdefiniowania Bitcoina jest określenie go cyfrowym dolarem. To właściwie wszystko — bez jakichkolwiek formalnych regulacji, które towarzyszą bankowi (co powoduje, iż ​​jest toż rzeczywiście destrukcyjna koncepcja). Toż nie jest technologia. Toż nie jest firma. To twoje pieniądze, przechowywane w budowie cyfrowej. Niektórzy ludzie kupują Bitcoin, ponieważ chcą zostawiać swoje pieniądze gdzieś indziej niż w banku. Niektórzy kupują Bitcoin jako inwestycję, wierząc, iż jego wartość za chwila miesięcy lub lat będzie nieporównanie cenniejsza niż obecnie. A niektórzy ludzie kupują Bitcoin jako materiał do inwestowania w wybrane firmy, ponieważ pieniądza w niniejszych nazwach nie można uzyskać za pomocą tradycyjnej waluty. Możesz kupować tokeny tylko za pomocą Bitcoin lub Ethereum, czyli drugą bardzo powszechną walutą.

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Czym jest Ethereum

Ethereum to dodatkowa kryptowaluta i dużo pań ma, że ​​potencjalnie może wyprzedzić Bitcoin jako dominującą monetę na placu. To, co wyróżnia Ethereum, to jego technologia, oraz nie fakt, iż istnieje ostatnie dodatkowa kryptowaluta. Wartość monety Ethereum rośnie i interesuje i też jak Bitcoin jest zdobywana oraz oferowana i polecana przez inwestorów do życia.

Różnica pomiędzy Ethereum a Bitcoinem liczy na tym, że Bitcoin więc nic dziwnego jak waluta, podczas gdy Ethereum to technika księgi głównej, jakiej firmy używają do tworzenia nowych pomysłów. Zarówno Bitcoin, jak również Ethereum robią na tak zwanej technologii „blockchain”, jednak Ethereum jest niezwykle dużo doświadczone. Jeśli Bitcoin był w grupie 1.0, Ethereum stanowi w grupie 2.0, co umożliwia na budowanie na nim zdecentralizowanych aplikacji. Krótko mówiąc: doskonale dodaje się do zmiany.

Co więcej, technologia Ethereum jest wielkie wsparcie w ramach tzw. The Enterprise Ethereum Alliance . Jest ostatnie siła firm z listy Fortune 500, które zgodziły się współpracować, aby zawierać się i zakładać na technologii blockchain Ethereum – inaczej zwanej technologią „inteligentnego kontraktu”. W niniejszym przykładzie „inteligentne kontrakty” oznaczają, że chcące aplikacje biznesowe mogą zautomatyzować bardzo złożone aplikacje.

To, co naprawdę dużo osób zajmowałoby w technologii Ethereum, to jej potencjał oddziaływania na skróty oraz mechanizmy we wszystkich branżach. W żadnym przypadku nie istnieje zatem ponad doskonała technologia, ale otworzyła drzwi dla szerokiej gamy unikalnych innowacji.

zobacz również Jaka jest różnica między Ethereum a Bitcoinem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments